FC Košice sa zbroja na nasledujúci ročník 2. ligy po tom, čo mu ten predchádzajúci nevyšiel. V tabuľke skončili Košičania až na piatom mieste. Na tretiu Skalicu, ktorá napokon postúpila do Fortuna ligy, stratil až 6 bodov. Košičania tak chcú začať nanovo. Vymenili trénera a budujú nový káder. 

V Košiciach nebolo žiadnym tajomstvom, že klub chce postúpiť do najvyššej súťaže. Košičania si tak mohli búchať hlavu o stenu, keď zistili, že do Fortuna ligy postupujú až tri kluby. Za vzniknutú situáciu si to odniesli tréner Vukušič a jeho asistent Lapšanský, ktorí 21. mája na svojich pozíciach skončili.

Skúsia to s novým trénerom a kádrom

FC Košice to skúsi s angažovanou trénerskou dvojicou Antonom Šoltisom a Ondrejom Dudom st. Šoltis má dlhoročné skúsenosti s Fortuna ligou. Viedol Michalovce a Senicu. Rodák z Košíc sa pri prvom rozhovore pre oficiálny web klubu netajil tým, že postup by mal byť prioritou:„Je to iné, keď ste domáci tréner. Ako sa hovorí, doma nie je nikto prorokom. Ja verím, že to obrátim, aby sme ciele, ktoré sme si zadefinovali s vedením, naplnili. Beriem to ako výzvu. Postup do Fortuna ligy zadefinovaný nie je, sú tu definované aj iné veci. Na druhej strane sa tu nemôžeme tváriť… Sme Košice, druhé najväčšie mesto na Slovensku a ja si myslím, že Košice patria do Fortuna ligy. Urobíme všetko pre to, aby sme hrali o predné priečky.“

Káder bude oproti minulej sezóne diametrálne odlišný. Mužstvo opustilo už deväť hráčov – Šemrinec, Lásik, Moško, Mölvadgaard, Cortés, Ntuli, Kavka, Kis a Guba. Vedenie tak už ohlásilo prvé posily. K tímu sa už pripojili brankár Kira, ktorý prichádza zo Zlatých Moraviec, kam prestúpil práve z metropoly východu, obranca Mizerák, útočník Voleský, krajný obranca Majdan a stopér Krivák.

Košice sú bezpochyby jasným kandidátom na víťaza nasledujúceho ročníka 2. ligy, keďže v nej budú chýbať silní konkurenti – Podbrezová, Banská Bystrica a Skalica. Klub s novým trénerom a novým kádrom, by mal svoje ambície naplniť, alebo sa k nim aspoň priblížiť.

Košičania odohrajú až šesť prípravných zápasov. Sily si zmerajú s Michalovcami, Liptovským Mikulášom, Trebišovom, Sabinovom, Rzeszovom a Podbrezovou.

Zdroj: fckosice.sk | Foto: Instagram/pavlisinphoto