FC Barcelona, ktorá bola pred rokom na hrane bankrotu a nemohla si dovoliť ani udržať Messiho, odrazu behom leta 2022 nakupovala ako o dušu, pričom s tým začala už v januári. Mnohí sa čudovali, kritika šla nielen od verejnosti, ale hlavami krútili aj odborníci, vrátane trénera Bayernu.

Julian Nagelsmann sa vyjadril v zmysle, že Barcelona je jediný klub, ktorý nakupuje vo veľkom, hoci nemá žiadne peniaze a ešte k tomu podlžnosti. Možnosť nakupovať a vytvoriť z nej zase obávaný celok pomohli stovky miliónov z odpredaja veľkej časti vysielacích práv a pod.

Každopádne, aktuálne sa na svet vynorili ďalšie správy, ktoré sú pre Barcu veľmi nepríjemné. Podľa dostupných informácií stále za mnohé drahé posily poriadne nezaplatila, pričom celkovo to činí cez 150 miliónov eur.

Liverpool FC čaká stále na 14 miliónov libier (cez 16 mil. €) za Coutinha, ktorý zamieril na Camp Nou ešte v roku 2017. Ajax nemá doplatených 32 miliónov za de Jonga a 10 miliónov za Desta. Z viac ako 50-miliónovej porcie za Ferrana Torresa videla kasa Manchestru City doteraz len 3 milióny. A na veľké peniaze ešte čaká aj Juvenuta za Arthura Mela.

Otázkou navyše je, ako sú na tom kluby, ktoré predali svojich hráčov behom nedávno skončeného prestupového obdobia. Niektorí už požadujú tresty pre katalánsky veľkoklub. Ako to dopadne?

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Frenkie de Jong (@frenkiedejong)

Zdroj: Sportbible | Foto: Instagram/Ferrantorres, Instagram/Philcoutinho