Už niekoľko mesiacov sa hovorí o tom, že kapitán Manchestru United Wayne Rooney nefiguruje v plánoch Josého Mourinha. V poslednom období sa špekulovalo už nie o tom, či prestúpi, ale kam. Do úvahy pripadala americká MLS, čínska Superliga, no i zotrvanie v Premier League.

V túto chvíľu je vraj takmer hotovou vecou jeho prestup do Evertonu. Ten však vyvoláva u fanúšikov i médií hneď niekoľko otázok, keďže tento prestup je sprevádzaný nepochopiteľnými okolnosťami.

Wayne Rooney má na Old Trafford totižto kontrakt do júna 2019, no i tak ho je klub ochotný pustiť do konkurenčného tímu úplne zdarma. Jeho trhová cena sa pritom pohybuje na úrovni 15 miliónov eur. Zarážajúce sú však aj podmienky, ktoré má dostať v Evertone. Je všeobecne známe, že tento klub predsa len finančne nemôže konkurovať Chelsea či klubom z Manchestru.

Najväčšia hviezda tímu Romelu Lukaku týždenne zarobí “len” sumu ľahko prekračujúcu 100 tisíc libier, no najlepší strelec v histórii “Červených diablov” by mal zarobiť až 250 tisíc. Tým by si oproti aktuálnemu príjmu pohoršil len o 50 tisíc, hoci v Manchestri United mu chceli v prípade zotrvania plat znížiť na 100 tisíc libier za týždeň.

31-ročný Wayne Rooney by mal v najbližších dňoch podpísať dvojročnú zmluvu, pričom počas tohto obdobia by si finančne polepšil asi o 25 miliónov libier (cca 28 miliónov eur). Taktiež by mohol atakovať prekročenie 200-gólovej hranice v najvyššej anglickej súťaži, keďže teraz má na svojom konte 198 gólov, z ktorých zaznamenal 183 v drese Manchestru United a 15 práve v Evertone v rokoch 2000-2004.

Je pre Rooneyho prestup do Evertonu správnym krokom?

Loading ... Loading ...

Zdroj: Givemesport.com | Foto: Twitter

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.

Som chalan z Dubnice nad Váhom, ktorý má šport v krvi. Nie je to náhoda, veď som vyrastal oproti futbalovému štadiónu a odmala sa na mňa šport valil zo všetkých strán. Baví ma predovšetkým futbal, tenis a šípky, no nepohrdnem ani hokejom, basketbalom, hádzanou či cyklistikou.