Podľa mnohých najprestížnejšia futbalová súťaž sveta má na prelome rokov už tradične pekelné zápasové tempo, z ktorého nevychádzajú ani fanúšikovia. Jedným z dôvodov je aj bilancovanie uplynulého kalendárneho roku. Na oficiálnej stránke slávnej BBC rozhodlo približne 115 tisíc fanúšikov o tom, ktorí futbalisti boli v roku 2017 tí najlepší na anglických trávnikoch.

Zostava je skutočne pestrá. Do ideálnej jedenástky sa zmestili hráči piatich tímov, piatich národností a nechýbajú v nej ani hráči, ktorí v lete zmenili svoje pôsobisko. Jedným z nich je Kyle Walker, ktorý sa sťahoval z londýnskeho Tottenhamu do Manchestru City, druhým Mohamed Salah, ktorému ako jedinému z tohto výberu stačilo stráviť v Premier League len polovicu sezóny.

Ideálna zostava roku 2017 podľa fanúšikov:

David de Gea (Manchester United) – Kyle Walker (Tottenham/Manchester City), Cesar Azpilicueta (Chelsea), Toby Alderweireld (Tottenham), Marcos Alonso (Chelsea! – Philippe Coutinho (FC Liverpool), Kevin de Bruyne a David Silva (obaja Manchester City) – Eden Hazard (Chelsea), Harry Kane (Tottenham), Mohamed Salah (FC Liverpool)

Zdroj: Brusselstimes.com | Foto: Twitter

Hľadáte prácu? Skúste www.NovyJob.sk

Potrebujete nejakú službu? Skúste www.Sluzbomat.sk