Hlasovania do pätnásteho ročníka ankety o najlepšieho hráča anglickej Premier League podľa fanúšikov sa zúčastnili státisíce priaznivcov ostrovného futbalu. Víťazom sa však nestal N´Golo Kanté, ktorý ovládol anketu o hráča sezóny podľa odborníkov.

Šiestykrát v histórii a prvýkrát od roku 2010 ovládol anketu Angličan. Vtedy to bol Wayne Rooney, tentokrát sa ním stal Harry Kane. Najlepší strelec ostatných dvoch ročníkov slávnej súťaže sa zároveň stal jej prvým víťazom obliekajúcim dres Tottenhamu. V minulosti ankete dominoval výlučne hráči tzv. Veľkej štvorky, ktorej dominanciu ukončil minulý rok leicesterský krídelník Riyad Mahrez.

Sledujte Športový Magazín aj na Instagrame – TU

„Chcel by som sa poďakovať fanušikovskej asociácii. Toto ocenenie je pre mňa nesmierne dôležité a som naň hrdy, veď mať podporu fanúšikov z celej krajiny je niečo fantastické,“ povedal držiteľ tohto ocenenia, ktorý má byť jedným z lídrov anglickej reprezentácie a nie je vylúčené, že v Rusku bude dokonca kapitánom. Túto trofej získali v minulosti napríklad aj Steven Gerrard, Frank Lampard, Thierry Henry, Cristiano Ronaldo či Ruud van Nistelrooy.

Pre úplnosť, najlepším hráčom druhej ligy sa stal Dwight Gayle z Newcastle United, tretej David Wheater z Boltonu a štvrtú ligu ovládol Ír Edna Stevens z Porthsmouthu.

Zdroj: Givemesport.com | Foto: Twitter

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.

Som chalan z Dubnice nad Váhom, ktorý má šport v krvi. Nie je to náhoda, veď som vyrastal oproti futbalovému štadiónu a odmala sa na mňa šport valil zo všetkých strán. Baví ma predovšetkým futbal, tenis a šípky, no nepohrdnem ani hokejom, basketbalom, hádzanou či cyklistikou.