Dlhoročný tréner Arsenalu FC Arséne Wenger sa lúčil s londýnskym klubom zápasom 38. kola Premier League na trávniku Huddersfield Town. Francúzsky tréner končí v Londýne po 22 rokoch, vyhral tri ligové tituly a deväťkrát FA Cup.

Arsenalu FC sa v posledných rokoch výsledkovo nedarilo, keď sa túto, ale ani minulú sezónu neobjavili na priečkach znamenajúcich postup do Ligy majstrov. Hra tiež nebola podľa predstáv fanúšikov. Na Wengera sa valila vlna kritiky z každej strany a bežne bolo vidieť nápisy s textom: “Wenger Out”. Pre fanúšikov by bolo ako vykúpenie, ak by Francúz skončil.

No teraz, keď Arséne potvrdil svoj odchod, tak mnohí zmenili svoj názor a všade iba slová chvály a smútok z jeho odchodu. To dokonale vystihli fanúšikovia Huddersfield Town pokrikmi: “Vy dvojtvárny ba*tardi, predtým ste ho chceli vyhodiť!” Hneď na to im odpovedali fanúšikovia Arsenalu: “Herbert Chapman, odišiel, lebo ste na *ovno.” To bolo myslené na bývalého manažéra Huddersfield Town, ktorý odtiaľ odišiel trénovať Arsenal FC v roku 1925.

Wengerova rozlúčka

Zdroj: Dailymail.co.uk | Foto: Twitter

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.