Ak existuje stelesnená definícia futbalovej nespravodlivosti, jej protagonistom je slovenský brankár Fulhamu. Marek Rodák sa stal hlavným hrdinom postupu svojho klubu do Premier League ešte dva roky dozadu. No vedenie klubu akosi nepociťovalo potrebu vyjadriť Slovákovi vďačnosť.

Po postupe do Premier League odchytal Rodák za Fulham v minulej sezóne len dva zápasy. Vedenie Fulhamu totiž angažovalo v minulej sezóne Alphonsa Areolu na hosťovanie a ten vytlačil Rodáka na post gólmanskej dvojky. Po zostupe do 2. ligy sa teraz vedenie klubu rozhodlo angažovať opäť nového brankára. Je ním Paulo Gazzaniga, ktorý sa k Fulhamu pripojil len pred pár dňami.

Zabudli popredné persóny klubu na kvality Mareka Rodáka? V novej sezóne sa mal stať jasnou jednotkou, čo si myslia aj fanúšikovia Fulhamu, ktorí sa jasne vyjadrili aj na sociálnych sieťach. “Počas sezóny 19/20 bol (pozn. Rodák) úžasný. Čakal som, že v Premier League bude dvojkou, ale Gazzanigov príchod je ozajstnou fackou do tváre. Premárnený mladý talent vo Fulhame,” napísal jeden z nich.

Marek Rodák

“Gazzaniga hrá tak päťkrát do roka. Je to pre mňa nepochopiteľná posila. Rodák bol excelentný, keď sme postúpili z druhej ligy. Prehliadaný a nedocenený,” vyjadril sa ďalší z nich. “Pri pomyslení, že bude Marek Rodák potenciálne opäť počas ďalšej sezóny na lavičke, je mi reálne smutno,” napísala na Twitter fanúšička.

Pomyslený titul za najlepší a najbojovnejší komentár získava fanúšik, ktorý sa dokonca vyhráža protestmi. “Ak bude Gazzaniga v základe namiesto Rodáka, začnem organizovať oslobodzujúce armádne protesty za Rodáka. Bol by to absolútny zločin po tom, ako perfektne hral v 19/20.” Rodákovi podpora fanúšikov nechýba, uvidíme, či svojho nového kolegu dokáže vytlačiť na pozíciu brankárskej dvojky.

marek rodak

Zdroj|Foto: Twitter