36. kolo španielskej La Ligy je v plnom prúde a asi každý futbalový fanúšik sa už nemôže dočkať večerného zápasu. FC Barcelona totižto privíta na svojom trávniku Real Madrid CF a aj keď už je o titule rozhodnuté, tak medzi klubmi panuje obrovská rivalita. S určitosťou tak môžme povedať, že obidve mužstvá pôjdu do tohto stretnutia naplno od prvej sekundy.

Duel sa ešte ani nezačal a už teraz je vo vzduchu cítiť obrovské napätie. Katalánsky veľkoklub si v minulom kole zaistil po ročnej prestávke opäť titul v domácej súťaži. Vo Španielsku je tak zvykom, že si súper pred stretnutím uctí nového šampióna tzv. “chodníkom slávy”. Toho sa ale hráči Barcelony v El Clásicu nedočkajú, pretože francúzsky manažér Zinedine Zidane toto gesto svojim hráčom zakázal.

“Po našom triumfe na MS klubov to nechceli urobiť pre nás. Povedali, že to neurobia, pretože nefigurovali v tejto súťaži, ale to nie je pravda. Aby sa mužstvo mohlo dostať na tento turnaj, tak potrebuje vyhrať Ligu majstrov a obaja sme v tejto súťaži boli. Nie je na mne, aby som o tom rozhodoval, ale oni to neurobili. Z tohto dôvodu to neurobíme ani my pre nich.” 

Chodník slávy počas El Clásica

K vyjadreniu francúzskeho manažéra ale treba dodať, že za víťazstvo na MS klubov sa ešte žiadnemu mužstvu takejto pocty od súpera nedostalo, takže jeho vyjadrenie je minimálne na zamyslenie. Fanúšikovia Barcelony sú tak po tomto geste svojho najväčšieho rivala poriadne nahnevaní a svojich zverencov budú burcovať od prvej sekundy. My ostatní sa tak môžme tešiť na ďalší futbalový zážitok.

El Clásico

Zdroj: Sportbible.com | Foto: Twitter

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.

DavidV
Mladý chalan, ktorý miluje šport. Aktívne sa venujem futbalu už niekoľko rokov a za ten čas som sa naučil jednu podstatnú vec. Futbal nie je hra, ale spôsob života.