Waleská futbalová liga nepatrí práve medzi tie najatraktívnejšie, napriek tomu sa na ich ligu v poslednej dobe začali pozerať fanúšikovia z rôznych krajín. Dôvod bol prostý.

Hráči The New Saints, teda klubu, ktorý vyhral domácu ligu päť sezón po sebe, mali možnosť zapísať sa do dejín nevídaným spôsobom. Žiaľ, nevyšlo to. O čo išlo? Waleskú ligu hrá 12 klubov, ktoré hrajú systém každý s každým doma-vonku. Po 22 kolách sa liga delí na skupinu o titul a o záchranu. A práve uplynulý víkend (14.-15. januára) bolo na programe 22. kolo. V rámci tohto kola The New Saints cestovali s bilanciou 21 zápasov – 21 výhier na pôdu tímu Newtown, ktorý bol predposledný a neboli takmer nijaké pochybnosti, že základnú časť ukončia s unikátnou bilanciou, teda bez straty bodu.

V 20. minúte síce TNS inkasovali gól, no už do polčasu otočili a po hodine hry bolo 1:3. Bolo prakticky rozhodnuté. V 81. minúte však domáci skorigovali stav stretnutia, a v 94. minúte dokázali zázračne vyrovnať! Zápas tak skončil 3:3 a The New Saints tak môžu na stopercentnú bilanciu zabudnúť. Nič sa však nemení na tom, že pred desaťzápasovou nadstavbou majú 21-bodový náskok…