Kvalifikačný duel Slovenska na pôde Maďarska nepriniesol nehostinné prostredie len pre našich hráčov, ale aj fanúšikov. Svoje by o tom vedel povedať starosta jednej z obcí východného Slovenska, ktorý sa vlastným telom postavil na obranu našej vlajky.

Do vyhradeného sektoru, kde mali byť fanúšikovia Slovenska, sa dostala obrovská skupina slovenských občanov prevažne z južného Slovenska, ktorí drukovali Maďarom. Rovnako ako veľká časť maďarských ultras, tak aj oni prišli oblečení v čiernych farbách. Takto sa chceli odlíšiť od pravých slovenských fanúšikov. Tieto dve skupiny museli neskôr oddeliť svojimi telami policajní ťažkoodenci. Pred zápasom však došlo medzi nimi ku vypätej situácii.

Jeden z takýchto maďarských fanúšikov v slovenskom sektore sa tam totiž podľa slov starostu obce Čirč Michala Didíka pre portál Cas.sk rozhodol prekryť maďarskou vlajkou už predtým vyvesenú slovenskú. To všetko napriek tomu, že niečo také pravidlá UEFA nepovoľujú a v sektore hostí nemôžu byť nikde na svete dovolené symboly domáceho mužstva. Starosta obce z okresu Stará Ľubovňa to však nenechal len tak.

„Ihneď som sa k nemu rozbehol, čo to robí. Povedal mi, že on si môže vešať vlajku, kam sa mu zachce a akú sa mu zachce. Vyzeral fakt nebezpečne, popravde mi nebolo všetko jedno. Ale nemôžem predsa dovoliť kadekomu, aby prekrýval slovenskú vlajku maďarskou!”, vyjadril sa Michal Didík v rozhovore pre Cas.sk.

Následne však tohto chlapa spacifikovali prítomní policajti a usporiadatelia. A starosta obce Čirč na záver potvrdil, že potom už daného chlapíka nevidel. Aj to je však dôkaz, aké náročné to mali slovenskí fanúšikovia v Budapešti.

Takéto veci by nám mali byť mementom. Lebo ako sa vraví, nerob druhým to, čo nechceš, aby oni robili tebe. Aj preto by sme mali vždy prijať všetkých zahraničných fanúšikov s rešpektom a úctou. Dobrým príkladom môžu byť napríklad chorvátski priaznivci a ich správanie k slovenskej matke s dieťatkom.

Ako bránil našu vlajku si môžete pozrieť na záberoch >>TU<<

VIDEO: Góly – Maďarsko vs. Slovensko (1:2)

Zdroj: Cas.sk | Foto: Facebook/Michal Mike Didik | Video: YouTube