Po minulosezónnom vážnom zranení sa vedenie Manchestru United rozhodlo nepredĺžiť s Ibrahimovičom zmluvu a stal sa voľným hráčom. Klub nakoniec po ňom opäť siahol, hoci v tom čase už bol jeho súčasťou aj iný obávaný kanonier Romelu Lukaku.

Už vtedy sa začalo debatovať o tom, ako bude vyzerať ich spolupráca, resp. koho z nich bude José Mourinho uprednostňovať. Takýchto dvoch typologicky podobných útočníkov si totiž vedel predstaviť na ihrisku len málokto. Belgičan hneď v úvode sezóny ukázal, že je špičkovým zakončovateľom, no nedať uzdravenému Švédovi šancu, by bolo nepredstaviteľné.

Viackrát nastúpil na pár minút a v ligovom pohári proti Bristolu nastúpil v základnej zostave a strelil aj prvý gól v sezóne. Jeho výkony však podľa fanúšikov zaostávajú za očakávaniami a dokonca vraj robia dusno v kabíne. V zápase 20. kola sa proti Burnley odjavili spoločne v základnej zostave prvýkrát, no dopadlo to fiaskom. Po úvodnom dejstve svietilo na svetelnej tabuli skóre 0:2 a do druhého polčasu vystriedal Ibrahimoviča Lingaard. Práve tento Angličan strelil dva góly a postaral sa o remízu 2:2.

Jeden z fanúšikov Manchestru United následne na sociálnu sieť Twitter pridal gif, ktorý nazval “Keď útočia Ibrahimovič a Lukaku”:

Foto: Twitter | Video: Streamable.com

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.

Som chalan z Dubnice nad Váhom, ktorý má šport v krvi. Nie je to náhoda, veď som vyrastal oproti futbalovému štadiónu a odmala sa na mňa šport valil zo všetkých strán. Baví ma predovšetkým futbal, tenis a šípky, no nepohrdnem ani hokejom, basketbalom, hádzanou či cyklistikou.