Čoskoro už 37-ročný bývalý slovenský reprezentant (nar. 15.12.1984) prežil najlepšie roky svojej kariéry v základnej zostave Liverpoolu a dodnes nik zo Slovákov ani zďaleka nemá na konte toľko štartov v Premier League, ako práve rodák z Handlovej. Aktuálne sa ako voľný hráč po dlhotrvajúcej rekonvalescencii vrátil na trávniky, pričom jeho klubom je Spartak Trnava.

Tímu sa celkom darilo aj v úvode sezóne bez neho, no s Martinom v zostave nabrali výkony Trnavy ešte nový rozmer. Najmä defenzíva je vďaka jeho skúsenostiam oveľa pevnejšia a je vidieť, že stále je hráčom presahujúcim pomery Fortuna ligy.

Ak nebudeme počítať kontumovaný zápas proti Slovanu, ktorý bol predčasne ukončený už po štvrť hodine, nastúpil Škrtel do deviatich duelov, ktoré odohral celé. A aká je bilancia Trnavy v nich? Až sedem víťazstiev a taktiež sedem stretnutí bez inkasovaného gólu. Naposledy si na Trnave vylámali zuby Žilinčania.

Defenzívu so Škrtelom v jej srdci dokázala pokoriť ako prvá po viac ako 440 minútach Senica, a nebyť výraznej prehry 0:3 s Ružomberkom v boji o druhé miesto, bola by to jediná trhlina v „dokonalosti“. Do konca jesene čakajú na Spartak už len zápasy proti hrateľným súperom (Michalovciam a Seredi), čo by mohlo kľudne znamenať ďalšie dve nuly na trnavskom konte!


Zdroj: Transfermarkt.com | Foto: Instagram/Spartak-sk, Strawpoll.com