Slovenskí hokejový reprezentanti predviedli na MS do 20 rokov fantastický výkon. So svojimi rovesníkmi z Kazachstanu si poradili vysoko 11:2 a splnili tak svoj cieľ, ktorý si zadali pred šampionátom a to postup do štvrťfinále turnaja.

Slováci otvorili skóre už po 22 sekundách hry, keď sa presadil Adam Liska. O 10 sekúnd nato pridal druhý gól Adam Ružička. Zápas bol teda rozhodnutý už po prvej tretine, ktorú naši chlapci doslova ovládli a nastrieľali Kazachom 6 gólov. Navyše hattrickom sa v zápase blysol Andrej Kollár.

V ďalších dvoch tretinách pridali slovenskí hokejisti 5 gólov, pričom inkasovali iba 2-krát a okrem vysokého víťazstva si tak odniesli aj postup zo skupiny. Súperom Slovenska sa stane víťaz zápasu medzi Kanadou a Ruskom.

Zostrih zápasu: Kazachstan – Slovensko

Foto|Video: YouTube, Twitter