Slovákov v NHL postupne ubúda a aj tí, čo v najlepšej hokejovej lige sveta zostali, nie sú vo svojich tímoch takí dominantní, ako sme boli po minulé roky zvyknutí. Aj preto sa pod Tatrami vždy potešíme, ak sa národná liga rozšíri čo i len o jediného slovenského hokejistu.

O jedného Slováka viac môžeme mať v NHL už od budúcej sezóny. Aspoň to tvrdí Aleš Kmoníček, generálny riaditeľ klubu Mountfield Hradec Králové. Jeho dres totiž oblieka slovenský reprezentačný brankár Patrik Rybár, ktorý je v klube jasnou jednotkou.

„Posledné správy sú také, že o Patrika je záujem v NHL. Je teda pravdepodobné, že by mohol podpísať zmluvu v zámorí,” prezradil pre denník idnes.cz Kmoníček. Rybára však do iného klubu či inej súťaže než NHL neuvoľnia: „Odchod do NHL je jediná možnosť, ako by sme ho mohli stratiť.“

24-ročný Patrik Rybár je odchovancom skalického hokeja a syn bývalého skvelého brankára bratislavského Slovana Pavla Rybára. V uplynulej sezóne Rybár pomohol Hradcu v najvyššej českej súťaži k druhému miestu po základnej časti. V play-off skončili hokejisti Mountfieldu v semifinále po tom, čo ich vyradil Třinec. V súčasnosti sa so slovenským reprezentačným kádrom pripravuje na MS v hokeji v Dánsku, kde by mal kryť chrbát Marekovi Čiliakovi z majstrovskej Komety Brno.

Patrik Rybár

Zdroj: idnes.cz | Foto: Twitter

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.