Manchester United za posledné roky vystriedal mnohých trénerov a iba márne sa snaží nadviazať na fenomenálnu éru už legendárneho kouča Sira Alexa Fergusona.

Víťazný ligový reštart slávneho klubu sa zatiaľ nedarí ani portugalskému lodivodovi Josému Mourinhovi. Ten vo svojej prvej sezóne na lavičke „Červených diablov“ s mužstvom obsadil až šiestu pozíciu. V minulom ročníku to už bolo o čosi lepšie, keď United poskočili na konečnú druhú priečku za nedostižným mestským rivalom Manchesterom City, ktorý šlapal lepšie ako švajčiarske hodinky.

To, čo však fanúšikov United najviac trápi, je nemastný-neslaný herný prejav, ktorý hráči pod Mourinhom predvádzajú. Mnohí dúfajú, že príchod nejakej technicky skvele vybavenej a zároveň kreatívnej superhviezdy by mohol tento problém vyriešiť. Na zvučné meno však zatiaľ čakajú márne. José Mourinho v prebiehajúcom prestupovom období káder rozšíril len o obrancu Dioga Dalota a stredového záložníka Freda zo Šachtaru Doneck. A zdá sa, že sen o novej hviezde sa nenaplní ani v poradí tretím prestupom, pretože anglické médiá na čele s dôveryhodným Sky Sports v ňom majú jasno.

Novým hráčom, ktorý by mal posilniť Manchester United, má byť 35-ročný anglický brankár Lee Grant. Lekársku prehliadku má absolvovať v priebehu najbližších dní. Grant v minulej sezóne pôsobil v Stoke City, ktoré napokon z Premier League vypadlo. Tam si však takmer vôbec nezachytal, kedže robil dvojku Jackovi Butlandovi. Za posledný rok má na svojom konte iba 5 odchytaných zápasov. Z tohto prestupu tak vyplýva, že súčasná brankárska trojka, ktorou je 22-ročný Joel Pereira, zrejme pôjde na hosťovanie.

Samozrejme, je jasné, že Lee Grant prichádza do United iba ako spoľahlivý náhradník, avšak priaznivci tohto slávneho klubu chceli z úst vedenia počuť iné prichádzajúce meno.

Zdroj: Skysports.com, Dailymail.co.uk | Foto: Twitter