Škótsky klub Glasgow Rangers sa počas minulej sezóny vskutku vyfarbil. Na mysli máme odvetný zápas Európskej ligy proti Slávií Praha, kde brutálnymi zákrokmi a slávnou (stále nepodloženou) rasistickou aférou, ukázali svoj charakter.

Do potýčky sa vtedy dostal Glen Kamara s Ondřejom Kúdelom, v ktorej Čech údajne rasisticky napadol fínskeho záložníka. Kamarovi vtedy dala za pravdu UEFA (aj keď argumentov bolo nedostatok) a Kúdela dostal trest. Na pražský klub tak nemá Rangers najlepšie spomienky, no čo čert nechcel, do Prahy pocestujú aj v tejto sezóne.

Nebudú však hrať so Sláviou, ale so Spartou v rámci skupiny Európskej ligy a to konkrétne 30. septembra na Letnej. Právnik Glena Kamaru však fanúšikov Rangers varoval. „Obávam sa o bezpečnosť fanúšikov a hráčov, ktorí pocestujú do Prahy. Bude to pre nich nebezpečné. Nevinný výlet sa môže zmeniť na tragédiu. Pražských ultras podozrievam, že budú chcieť vyprovokovať a napadnúť fanúšikov Rangers. Tí nebudú mať šancu, takže najlepšia vec, ktorú môžu urobiť, je ostať doma,“ vyhlásil Aamer Anwar.

Škóti sa teraz boja, no po zápase so Sláviou v minulej sezóne Pražanov absolútne nešetrili. Mimochodom, fanúšikovia Rangers sa vyfarbili počas úvodného zápasu skupinovej fázy Európskej ligy proti Lyonu. Tí si zobrali do parády tímový autobus hostí a sprejmi ho totálne doriadili.

Fotku zničeného autobusu nájdete >>>TU<<<

Zdroj: Movs.world | Foto: Twitter