Jedným z najväčších šlágrov víkendu bol určite súboj tímov Sevilla FC a FC Barcelona. Andalúzania dokázali Kataláncov v posledných zápasoch poriadne potrápiť a podobný priebeh sa očakával aj teraz.

Do zápasu vykročila lepšie Sevilla, ktorá sa ujala vedenia zásluhou Jesusa Navasa. Na jeho gól dokázal odpovedať Lionel Messi nádherným volejom. Do prestávky sa domáci dokázali presadiť opäť, keď skóroval Mercado.

Po zmene strán však prišli ďalšie chvíle Lionela Messiho, ktorý najprv fantastickou strelou do horného rohu vyrovnal a v 85. minúte si chladnokrvným “dloubákom” vychutnal brankára Vaclíka. Aby toho nebolo málo, na konečnom stave 2:4 sa 31-ročný argentínsky futbalista podieľal skvelou prihrávkou na gól Suáreza.