Thomas Müller je nepochybne hrajúcou legendou Bayernu Mníchov. V klube pôsobí už od roku 2000, keď mal jedenásť rokov. Prešiel si teda jeho mládežníckymi výbermi, jednu sezónu pôsobil v B-tíme a dnes sa môže pochváliť už 581 vystúpeniami za slávny bavorský veľkoklub.

Len v Bundeslige má na konte 383 vystúpení so skvostnou bilanciu 129 gólov a 167 asistencií. Hoci teraz je v tieni Roberta Lewandovskeho a keď sa spomenie názov Bayern Mníchov, skôr mnohým napadne i Manuel Neuer a z nedávnej histórie Schweinsteiger, Lahm, Robben či Ribéry, on je proste stálicou.

V sezóne 2020/21 sa všetko točilo okolo spomínaného “Lewu”, autora 41 bundesligových gólov, čím bol prekonaný bradatý rekord Gerda Müllera. Ale čo Thomas Müller? Len málokto zrejme postrehol, že ten mal na titule Bayernu i góloch poľského snajpera leví podiel.

thomass muller

Zaznamenal totižto popri 11 góloch i parádnych 18 asistencií. Na viac gólov v ligovej sezóne neprihral nikto. Najviac sa mu priblížili vrámci TOP5 líg Harry Kane a Filip Kostić so 14 asistenciami, Iago Aspas ich mal 13, zatiaľ čo taký Messi “len” 9.

A nebol to od Thomasa Müllera len náhodný počin. V ročníku 2019/20 asistoval dokonca na 21 gólov, čo je jeho kariérne maximum. Dvojciferný počet prihrávok v Bundeslige zaznamenal dovedna už osemkrát, prvý raz sa mu to podarilo ešte v ročníku 2010/11. Skvelé čísla!

Zdroj: Športovýmagazín.sk. Whoscored.com, Transfermarkt.com | Foto: Twitter