Počet Slovákov hrajúcich v NHL sa v posledných sezónach dramaticky znižuje. V tej aktuálnej zasiahlo do zápasov najlepšej hokejovej ligy sveta len 9 slovenských reprezentantov. V ďalšom ročníku to môže byť opäť nižšie číslo. Budúcnosť jedného z nich sa totiž otriasa v základoch.

Tomáš Tatar, Erik Černák, Zdeno Chára, Richard Pánik, Andrej Sekera, Tomáš Jurčo, Christian Jaroš, Marián Studenič a Jaroslav Halák. Na prstoch dvoch rúk vieme spočítať počet našich reprezentantov v zámorskej NHL. Posledný menovaný to však bude mať v lete nahnuté a expert mu radí myslieť na budúcnosť.

Halák chytá v Bostone už svoju tretiu sezónu, ktorá by však mohla byť jeho poslednou v drese Bruins. Myslí si to expert Joe Haggerty. Do brány Medveďov sa totiž 6. apríla prvýkrát postavil 22-ročný Američan Jeremy Swayman, ktorý podal skvelý výkon. Vďaka 40 úspešným zásahom sa postavil do bránky aj v ďalších štyroch stretnutiach, kde predviedol dovedna 97 úspešných zákrokov. Inkasoval len 7-krát a to je zlá správa pre Jaroslava Haláka, ktorý sa vracia do tímu po prekonaní koronavírusu.

halak

Jednotkou Bostonu je totiž Tuukka Rask a s ním sa plánuje aj v nasledujúcich sezónach. Expert Joe Haggerty sa vyjadril v otázke gólmanov Bostonu jasne. “Ak by som bol trénerom Bostonu, Jeremy Swayman by kryl chrbát Tuukkovi Raskovi. Je jasné, že Bruins nechcú odkryť svoje karty a vyriešiť veci delikátne vzhľadom na to, čo pre nich Jaroslav Halák za tie roky urobil. Ak by som však bol Halákom, rozmýšľal by som nad tým, kde budem hrať v budúcej sezóne. Nemyslím si, že to bude práve v Bostone,” vyjadril sa Haggerty.

Nuž, 36-ročný Slovák nemá práve najlepšie vyhliadky na pokračovanie v spolupráci s Bostonom aj v ďalšom ročníku. Nič však nie je ešte stratené a situácia sa môže o pár zápasov zmeniť. Slovenskému brankárovi budeme držať palce.

halak

Zdroj: Bostonhockeynow.com, Eliteprospects.com | Foto: Twitter, Instagram/hockeyslovakia, Instagram/jswayman1