podmienok

Nie vždy sa výroky hráčov stretnú s pochopením u priaznivcov ich tímu. Samozrejme, hráči, ktorí aktuálne pôsobia v tímoch si na svoje vyhlásenia musia dávať pozor. Avšak ak už ste na futbalovom dôchodku, do médií môžete toho povedať viac.

Takto môžeme označiť prípad bývalého brankára Liverpoolu, Davida Jamesa. Ten na Anfield strávil dlhých 7 rokov, pričom za The Reds odchytal 277 duelov. Teraz však väčšinu fanúšikov svojho ex-klubu nahneval svojím vyhlásením o Mohammedovi Salahovi. Okolo neho sa v poslednom čase mal obšmietať Real Madrid, ktorý by teda vraj mohol mať záujem o Egypťana.

“Ak je ponúkaná cena správna, každý hráč je predajný. Záleží však, koľko ponúkne iný tím. Je to trochu tvrdý argument, pretože máte hráča, ktorý konzistentne strieľa góly a to je to, čo chce každý tím. Keď sa pozriete na Sergia Agüera, vyzerá to tak, že Manchester City je doslova na ňom závislý. Ak by Salah išiel do Man City, nemyslím si, že by to bol dobrý ťah od Liverpoolu. Ak by však išiel do inej ligy a inej krajiny, bolo by to už o inom,” vyjadril sa 50-ročný James na margo možného predaja Salaha.

“Nemyslím si, že Liverpool je závislý na Salahovi a to je pre Kloppa dobrá vec. Avšak ak by ho predali, samozrejme žeby ho potrebovali nahradiť. Kto by ho však dokázal nahradiť? Jota, Mané a Firmino nemôžu hrať každý jeden zápas a Origi by ho nahradiť nedokázal. Ale myslím si, že Salah nie je nenahraditeľný,” pokračoval 50-ročný Angličan, ktorý v ďalšej fáze rozhovoru povedal vcelku rozporuplnú vec.

“Už som o tom raz hovoril, nejde o to, žeby nebol Salah skvelým hráčom. Len sa mi zdá, že Livepool vyzerá bez neho na ihrisku oveľa lepšie, hrajú plynulejšie,” uzavrel svoju myšlienku James. Budú fanúšikovia Liverpoolu súhlasiť s týmito vyhláseniami? A boli by ochotní predať 28-ročného Salaha za 150 miliónov eur napríklad do Realu? Vyjadrite svoj názor do komentárov pod článkom a dajte najavo, čo si o tomto celom myslíte.

mo salah

Zdroj: Goal.com, Transfermarkt.com | Foto: Twitter