Erling Haaland patrí medzi najväčšie vychádzajúce hviezdy súčasného futbalu. Mnohí fanúšikovia ho dokonca s Kylianom Mbappém považujú za nástupcov legendárneho dua Lionel Messi – Cristiano Ronaldo. Nórsky útočník sa zlepšuje každým dňom a raz skutočne môže dosiahnuť kvalitu Ronaldovho rangu.

Na to, aby dosiahol takúto úroveň sa však musí Haaland naďalej rozvíjať. V súčasnosti je tým šťastným klubom Borussia Dortmund, no tomu vôbec nemuselo byť tak. Nórsky obor bol totiž na skúške v Evertone, kde si ho pozvali na odporúčanie vtedajšieho skauta Briana Kinga. Ten bol Haalandom ohúrený ešte keď mladý Nór pôsobil vo svojom domovskom klube Bryne FK. A tak si ho Karamelky pozvali na skúšku do ich centra.

Lenže tam skončil až nečakane rýchlo. “Prišiel k nám, no už po štyroch dňoch vedúci v akadémií rozhodli, že nie je dosť dobrý,” spomínal kolega skauta, Ian Atkins. Kinga to mimoriadne rozčúlilo, pretože si myslel, že mladý Erling má skutočný talent. Poverení tréneri však mali iný názor a poslali Nóra domov. “Haaland bol jedným z mladých talentov, ktorý Evertonu chýbal. Ale to je futbal,” uviedol Atkins, ktorý o útočníkovi prehlásil, že by bol veľmi dobrým hráčom pre anglický futbal. V budúcnosti sa o tom ešte určite bude rozprávať veľa.

Zdroj: Sport.de | Foto: Twitter