V Európe máme aktuálne už 55 futbalových zväzov, pričom s výnimkou Lichtenštajnska majú všetky svoju vlastnú futbalovú ligu. Pred každou sezónou je hlavnou otázkou to, kto získa titul. V niektorých ligách je obhajoba vecou takmer nevídanou, zatiaľ čo v nasledovných súťažiach to na špici tabuľky vyzerá skutočne staticky.

Bayern Mníchov – 5 titulov v rade

Jeden z najlepších klubov sveta patrí celé desaťročia k nemeckej elite, pričom jeho aktuálna dominancia je impozantná o to viac, že Bundesliga je v európskom meradle treťou najlepšou ligou. Napriek tomu si v uplynulej sezóne zaistil klub titul pár kôl pred koncom a na druhé Lipsko mal náskok 15 bodov.

Celtic Glasgow – 6 titulov v rade

Škótska Premier League v posledných rokoch nepatrí medzi najatraktívnejšie súťaže a preradenie Glasgowa Rangers do štvrtej ligy znamenalo jediné – Celtic nemal konkurencieschopného súpera. Mestský rival sa síce v uplynulej sezóne medzi elitu vrátil, no dominancia Celticu bola najjasnejšou v celej Európe. Bilancia 34-4-0 a tridsaťbodový náskok na druhý Aberdeen nepotrebujú komentár. Zrejme sa nenájde nik, kto by očakával v sezóne 2017/18 iného šampióna.

Juventus Turín – 6 titulov v rade

Pred 10 rokmi sa turínsky klub vrátil po sezóne strávenej v Serii B medzi domácu elitu a len málokto čakal, že sa tak skoro vráti na najvyššie priečky. Z Juventusu sa však opäť stal veľkoklub prvej veľkosti a v súčasnosti ani milánske či rímske kluby nedokážu so “Starou dámou” držať krok, nehovoriac o tom, že tento tím bol dvakrát za ostatné tri sezóny aj vo finále Ligy majstrov.

The New Saints – 6 titulov v rade

Pre mnohých veľká neznáma, no vo Walese korunovaný šampión. V uplynulej sezóne predviedol tento tím spanilú jazdu domácou súťažou, keď až gól z nadstaveného času posledného kola základnej časti zastavil mašinu s 21 výhrami v rade. Ku koncu sezóny to síce nebolo úplne ono, napriek tomu však 27-bodový náskok hovorí sám za seba.

Olympiakos Pireus – 7 titulov v rade

Gigant zo slnečného Grécka si hrá “vlastnú ligu”. Za ostatných 21 rokov získal 19 titulov, aktuálne sa drží na vrchole sedem sezón a hoci Panathinaikos či PAOK Solún sa s ním v uplynulej sezóne snažili držať krok zdatnejšie ako v minulosti, na pokorenie klubu z Pirea to opäť nestačilo. Najbližší konkurent PAOK stratil tentokrát 6 bodov.

Bazilej – 8 titulov v rade

Absolútneho majstra sme našli v neutrálnom Švajčiarsku. Futbalisti FC Bazilej valcujú domácu ligu už od sezóny 2009/2010, pričom v minulej sezóne druhý Young Boys Bern zanechali za sebou o 17 bodov, tretie Lugano dokonca o 33. Zaujímavosťou je, že v spomínanej minulej sezóne sa na 1. mieste Bazilej uvelebil už od samotného začiatku sezóny a už z neho nespadol.

Ktoré tímy v budúcej sezóne prídu o svoju suveretinu?

Loading ... Loading ...

Foto: Twitter

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.

Som chalan z Dubnice nad Váhom, ktorý má šport v krvi. Nie je to náhoda, veď som vyrastal oproti futbalovému štadiónu a odmala sa na mňa šport valil zo všetkých strán. Baví ma predovšetkým futbal, tenis a šípky, no nepohrdnem ani hokejom, basketbalom, hádzanou či cyklistikou.