Na súpiskách pre EURO 2020 sa nachádza celkovo 622 futbalistov. Slovenská Fortuna liga pochopiteľne nepatrí medzi súťaže, ktoré by v počte zástupcov mohli akokoľvek výraznejšie konkurovať tým kvalitnejších. Aj napriek tomu sa ale nájdu v tom 622-člennom zozname i štyri mená z našej najvyššej súťaže. Ktoré sú to?

Ak by ste si mysleli, že všetci sa nachádzajú vo výbere Štefana Tarkoviča, mýlili by ste sa. V ňom sa napokon po zranení Dávida Strelca či vynechaní Dominika Greifa predstaví len jeden jediný hráč z našej ligy. A teraz sa už poďme pozrieť na tie 4 postavy zastupujúce navyše každá iný klub.

Tihomir Kostadinov

Ružomberský futbal bude zastupovať 25-ročný stredopoliar reprezentujúci nováčika EURA zo Severného Macedónska. V kariére odohral za seniorsky výber tejto krajiny 9 duelov, všetky v ostatných 18 mesiacoch. Aj preto je veľká šanca, že si nejakú tú minútu odkrúti i na šampionáte.

András Schäfer

Hráča na EURE bude mať aj DAC Dunajská Streda, a to v podobe 22-ročného stredopoliara v nominácii Maďarska. Šikovný stredopoliar pôsobí v DAC od jari 2020, v reprezentácii debutoval na jeseň 2020. Celkovo má na konte za ňu štyri štarty.

Milan Ristovski

Trnavský Spartak bude mať svojho hráča taktiež v drese Severného Macedónska. 23-ročný Ristovski je síce kmeňovým hráčom Rijeky, no na jar 2021 hosťoval v Trnave, predtým strávil rok v Nitre. Za túto dobu strelil spolu 16 gólov a v nominácii Igora Angelovskeho bude jedným z dvoch hráčov bez jediného štartu za A-tím reprezentácie.

Vladimír Weiss ml.

A na záver sme si nechali najznámejšiu postavu, a síce 31-ročného krídelníka Slovanu Bratislava. Ten má na konte za Slovensko už 68 štartov a v nich 7 gólov, bol aj na MS 2010 či EURE 2016 a na rozdiel od vyššie uvedenej trojice patrí k najskúsenejším hráčom vo výbere svojej krajiny. Za Slovensko odohralo z nominovanej “dvadsať šestky” viac zápasov len kvarteto Hamšík, Pekarík, Kucka a Hubočan.

Zdroj: Športovýmagazín.sk | Foto: Twitter