Niekedy sa na prestupovom trhu dejú skutočne zvláštne veci. Tentokrát to je prípad holandského uradujúceho majstra Ajaxu Amsterdam. Persóny tohto klubu sa akoby stále nevedeli zmieriť s odchodom svojho odchovanca a do médií posielajú čudné vyhlásenia.

19-ročný útočník Brian Brobbey odíde v tomto lete zadarmo do RB Lipska. Všetko je už dohodnuté, zmluva podpísaná. No vedenie Ajaxu, ktorého je Brobbey odchovancom, si stále bije hlavu o múr, že si svoj klenot nedokázalo uchovať v klube. Na predzápasovej tlačovej konferencií totiž dostal tréner Amsterdamského celku zvláštnu otázku.

“Bolo by podľa vás možné kúpiť Brobbeyho v lete naspäť?” položil čudnú otázku jeden z novinárov. „Chceme mať najlepší možný tím. Ak to bolo možné, určite by som tomu bol otvorený,” vyjadril sa Erik ten Hag. Nuž, možno sa vám táto situácia zdá celkom kuriózna, ale pozadie celého prestupu Briana Brobbeyho do Lipska je vskutku pozoruhodné.

>>Spackaná penalta Briana Brobbeyho, ktorú vykopol zo štadióna!<<

Kúpu 19-ročného mladíka totiž preferoval a vybavoval tréner Julian Nagelsmann a športový riaditeľ Markus Krösche. Kuriózne je, že ani jeden z týchto dvoch klubových zamestnancov nebude v Lipsku pokračovať po tejto sezóne. Nagelsmann sa presunie na lavičku Bayernu, Krösche odchádza do vedenia Eintrachtu Frankfurt. Podľa informácií holandských novín AD bol práve Nagelsmann kľúčovým faktorom, prečo chcel Brobbey prestúpiť do saského klubu. Preto naberá situácia na bizarných obrátkach.

Bude teda zaujímavé sledovať, čo sa počas leta stane. Samozrejme, najpravdepodobnejšie je, že sa Brobbey usadí v Lipsku a bude hrávať za tamojší RB. No ak to cíti inak a bude si to chcieť rozmyslieť, prichádza do úvahy jeden šialený krok. Ajax by ho mohol v lete kúpiť naspäť. Jeho trhová hodnota je na úrovni 6 miliónov eur, takže to nie je nejaká zničujúca suma pre holandský veľkoklub. Lenže ak by sa to naozaj uskutočnilo, išlo by o bizarnosť nekonečného rangu.

brobbey

Zdroj: Fussballtransfers.com, Transfermarkt.com | Foto: Twitter