Ani gól Kyliana Mbappého do Buffonovej siete nezabránil slávnemu talianskemu klubu v postupe do finále tohtoročnej Ligy majstrov, ktoré bude na programe 3.júna v Cardiffe. Juventus totižto francúzskeho súpera zdolal v oboch zápasoch…

Po výhre 0:2 v Monacu stačila Juventusu na postup aj domáca prehra o gól, no turínsky veľkoklub o ten gól dokonca vyhral. Buffon síce po zakončení francúzskeho mladíka v Lige majstrov inkasoval po dlhých 680 minútach, po zápase napriek tomu neskrýval obrovské nadšenie z výkonu celého tímu a predovšetkým z toho, čo sa klubu podarilo.

,,Keď sme pred dvomi rokmi prehrali s Barcelonou finále Ligy majstrov, neveril som, že sa ešte niekedy postavím do brány vo finále tejto prestížnej súťaže. Na okamih som stratil vieru, no neprestával bojovať. Teraz môžem povedať, že žijem svoj sen, veď sme sa vďaka skvelej práci celého tímu opäť priblížili na krok k tej prestížnej trofeji, ktorú som nikdy nad hlavu nezdvihol. Vo finále urobíme maximum pre to, aby sme zvládli aj ten posledný, extrémne náročný krok. Nikto z nás totižto nemôže vedieť, či takú príležitosť ešte dostane,” povedal v rozhovore fenomenálny brankár, ktorý napriek svojmu veku predvádza priam neuveriteľné výkony.

Zdroj: Givemesport.com | Foto: YouTube