Pandémia koronavírusu spôsobila celému svetu ťažké finančné ujmy. Ekonomiky nie sú práve v najideálnejšom stave a spoločnosť s týmito problémami bude musieť bojovať. Týka sa to aj športového sveta, kde každý profesionálny klub zaznamenal významné finančné straty.

Jeden z najhorších klubov, ktoré na tom sú naozaj biedne je FC Barcelona. Pred nedávnom dokonca unikli informácie, že španielsky gigant by sa mohol ocitnúť na pokraji bankrotu. Preto by vedenie klubu nielenže malo začať šetriť kde sa dá, ale dokonca nájsť nejaké peniaze vo vnútri tímu, aby vôbec boli schopní dohrať sezónu. Kľúčom k splneniu tejto úlohy a najlogickejším riešením bolo škrtanie platov.

Hráči vcelku dlho odporovali a nesúhlasili s požiadavkami ich zamestnávateľa, ktorý od nich požadoval zrážku 30% z ich mzdy. Napokon sa však prejavilo šľachetné srdce trénera Koemana, ktorý ako prvý pristúpil na zníženie platu, čím ukázal príklad pre svojich zverencov. Tí sa inšpirovali a klub celkovo ušetrí až 122 miliónov eur. Toto bol teda prvý a mimoriadne dôležitý krok k záchrane klubu.

Zdroj: Goal.com | Foto: Twitter