Borussia Dortmund je klub známy tým, že svojou klubovou filozofiou dokáže vychovať futbalovému svetu množstvo talentov. Tie potom predáva za obrovské peniaze, čo bol prípad Ousmaneho Dembélého aj Christiana Pulišića. Zdá sa, že Borussia bude pokračovať v nastolenom trende aj počas nastávajúceho letného prestupového obdobia.

Pred príchodom Erlinga Haalanda do Dortmundu, bol za najlepšieho hráča Žltočiernych považovaný Jadon Sancho. Ten má v posledných troch sezónach priam bláznivé štatistiky. Dohromady nastrieľal za BVB 44 gólov a zaznamenal 58 asistencií. Aj preto bolo okolo anglického krídelníka rušno počas minulého leta, kedy sa okolo neho obšmietal Manchester United. K prestupu ale napokon neprišlo z dôvodu nesplnenia finančných očakávaní nemeckého klubu.

sancho

Športový riaditeľ Dortmundu Michael Zorc prezradil, že so Sanchom majú uzavretú zaujímavú dohodu. “S Jadonom máme džentlmenskú dohodu, že za určitých podmienok môže prestúpiť,“ uviedol 58-ročný rodák z Dortmundu, ktorý dodal, že podmienky vlani v lete nakoniec neboli splnené, čím narážal na rokovania s Manchestrom United.

Zorc však ešte v tomto rozhovore pre ARD vyslovil jednu dôležitú vec. “Žiadna takáto džentlmenská dohoda však nie je medzi nami a Erlingom Haalandom,” uviedol rozdiel v situácií oboch dortmundských klenotov. Za Sancha má Dortmund žiadať sumu 100 miliónov eur, Haalanda bundesligista predávať toto leto rozhodne nemieni. Nór však má vo svojej zmluve zakotvenú výstupnú klauzulu vo výške 75 miliónov eur, tá však začne platiť až o rok v lete.

Zdroj: Fussballtransfers.com, Transfermarkt.com | Foto: Twitter