V dňoch 24.-26.4. bolo na programe 27. kolo Fortuna ligy. V sobotu 25.4. privítali Seničania na svojom trávniku hostí z Dunajskej Stredy. Tento duel videlo 1482 divákov.

Hneď v úvode divákov isto prekvapilo akési ticho na štadióne, čo pri zápasoch s DAC Dunajská Streda nebýva zvykom, keďže fanúšikovia povzbudzujú ešte pred zápasom. Na počudovanie na tento duel futbalistov nesprevádzalo veľké množstvo fanúšikov ako tomu bolo doteraz. Dôvodom je ich nespokojnosť s trénerom Maričom a žiadajú jeho odvolanie. Ak sa tak nestane, chcú bojokotovať zápasy.  Na Záhorie tak pricestovalo asi 30 fanúšikov (medzi nimi sedeli aj zranení hráči – Kwin a Štepanovský). Pre porovnanie: na odvetný zápas, ktorý sa hral 21.4. prišlo na Záhorie asi 200 priaznivcov Dunajskej Stredy.

Prvý polčas nebol príliš oku lahodiaci, keďže spočiatku sa hralo medzi šestnástkami a tímy sa nedostávali do zakončenia. Prvý gól v zápase padol v 15. minúte po peknej akcii domácich futbalistov. Hlohovský krásne vysunul na ľavej strane Kalabišku. Pernecký vybehol proti nemu, no ako šiel k zemi, Kalabiška ho preloboval a loptu do siete usmernil ešte Tomáš Majtán. Bolo 1:0. Šancu na vyrovnanie mali hostia v 27. minúte. Černák sa dostal do zakončenia, no Šulla jeho pokus vyboxoval. O 3 minúty mohli zvyšovať opäť domáci. Majtán z pravej strany nacentroval do šestnástky Hlohovskému, ktorý sa ocitol zoči-voči Perneckému, ale ten ho fantasticky vychytal. V 44. minúte ešte nariadil hlavný arbiter nepriamy kop v šestnástke domácich, ale hostia vybojovali len rohový kop. Ani z neho sa im nepodarilo vyrovnať a tímy sa do kabín rozišli za stavu 1:0. To však hostia netušili, čo ich čaká v druhom dejstve.

ilustračné foto

V druhom polčase sa Pernecký nemohol hnevať, že má málo roboty. Domáci sa tlačili do zakončenia a vytvorili si množstvo príležitostí. V 54. minúte sa im podarilo jednu zo šancí pretaviť do gólu. Po prihrávke od Dolného sa k lopte dostal Filip Hlohovský, ktorý utešenou strelou k vzdialenejšej žrdi zvyšoval na 2:0. V 60. minúte sa skóre menilo zase. Gólu predchádzalo vysunutie Majtána po pravej strane. Bol už v šestnástke, na druhej strane videl Jana Kalabišku, poslal mu loptu a ten pridal 14. gól v sezóne, čím sa dotiahol na Mateja Jelića zo Žiliny. To ale stále nebolo všetko. Hostia chceli vsietiť aspoň čestný gól, ale Sabler, Černák či Szarka nedokázali loptu usmerniť za Šullov chrbát. Buď mierili mimo bránu, alebo ich senický gólman vychytal. Obrovskú šancu na druhý gól v zápase mal v 75. minúte Hlohovský, ale jeho pokus mieriaci pod brvno Pernecký vyškriabal na rohový kop. 78 minúta bola poslednou, kedy sa opäť menilo skóre zápasu. Po pravej strane bežal Kosorin, ktorý ukázal ako vyspel, keď poslal loptu na druhú stranu Janovi Kalabiškovi, ktorý dal 15. priamy zásah v aktuálnej sezóne. Ocitol sa tak ne čele tabuľky strelcov. Hostia mali ešte dobrú šancu na zníženie v 85. minúte, keď z asi 25 metrov na osi ihriska zahrávali priamy kop. To by ale Szabó nesmel mieriť tak vysoko. Zápas tak skončil za stavu 4:0. Po zápase sa domáci fanúšikovia poďakovali hráčom a okrem tradičného: “Povstaň, keď si Záhorák” skandovali meno Jana Kalabišku.

ilustračné foto

Čo povedali tréneri po zápase:

Tomislav Marič (DAC Dunajská Streda): “Budem krátky. Druhý polčas sme hrali dobrý futbal, snažili sme sa o kombinačnú hru. Problém je, že Senica z jednej šance dá gól. My sme mali šance, ale nepremenili sme ich…. Nemôžeme prehrať 4:0…”

Jozef Kostelník (FK Senica): “Dnes to bol iný zápas ako pohárový. Súper prišiel hrať otvorenejšie, bolo viac priestoru vpredu. V prvom polčase sme mali jednu šancu a využili sme ju…Rozbiehali sme sa v prvom polčase, v druhom sme už dominovali…Pre nás je to veľké povzbudenie pred finále Slovnaft Cupu.”

Zostavy:

FK Senica: Šulla – Privrel, Pavlík, Kóňa (C), Majtán (65. Kosorin) – Dolný (86. Gombala), Hlohovský (81. Komara), Pittner, Pillár – Kalabiška, Opiela.

FC DAC Dunajská Streda: Pernecký – Tóth, Ljubicić, Michalík, Straka (61. Sarr) – Sesar (61. Jurčo), Turňa, Sabler (72. Brašeň), Szarka – Černák, Szabó (C).

Foto: Marián Bazala