Slovensko sa v piatom dueli vo Fínsku poriadne nadrelo s Kazachstanom, no napokon si pripísalo do tabuľky dôležité tri body. Po 5. kole tak máme na konte šesť bodov za dve výhry a tri prehry. Náš výber má tak v túto chvíľu dve istoty (teda tú jednu takmer 100-percentnú).

Za prvé, sme určite zachránení a neexistuje žiadna možnosť, ako by sme sa mohli skĺznuť na posledné 8. miesto. Hypoteticky by sme mohli skončiť až na 7. priečke, no na MS 2023 sa určite predstavíme. To ale za úspech nemožno v našom prípade považovať.

A čo druhá istota? Stále máme všetko vo svojich rukách. Teda, takmer určite. Ak vyhráme posledné dva zápasy, a teda, zdoláme Taliansko aj Dánsko v riadnom hracom čase, 4. miesto a postup do play-off by nám mohlo vziať už len Francúzsko. A aj to len v málo pravdepodobnom prípade, že z duelov proti Dánsku, Švajčiarsku a Kanade získa najmenej 8 bodov.

Táto možno sa môže rozplynúť už dnes behom duelu Francúzska proti Dánsku od 11:20, kde by sa nám, paradoxne, hodilo, aby Francúzi nejaký ten bodík získali. To by totižto znamenalo, že by si Slovensko mohlo dovoliť napríklad v utorok s Dánmi vyhrať len po predĺžení, prípadne dokonca získať len bod.

Zdroj: Športovýmagazín | Foto: Facebook/Hockey Slovakia