Známe príslovie o tom, že sa človek učí na vlastných chybách pretransformované do futbalovej terminológie, je väčšinou platné. Len málo futbalistov či iných športovcov prestúpi dvakrát do toho istého klubu. Nehovoríme o návrate do materského klubu.

Je ale reálne, že Memphis Depay by mohol po druhýkrát obliecť dres Manchestru United, v ktorom sa už raz poriadne spálil. Ako veľký talent Eindhovenu strávil na Old Trafford v rokoch 2016-2017 dovedna 18 mesiacov, behom ktorých odohral 53 duelov a strelil 7 gólov.

Následne zažiaril v Lyone a ani prvá sezóna v Barcelone nabola v jeho podaní zlá. Stále ešte relatívne mladý Holanďan je aktuálne zase s Manchestrom United spájaný ako náhrada za Ronalda.

Predčasný odchod Cristiana Ronalda núti Manchester United obzerať sa po možných náhradách za portugalskú star, okrem Codyho Gakpa alebo Rafaela Leãa sa údajne môže udiať aj návrat Memphisa Depaya k „Červeným diablom“ z Barcelony, ktorý mal z katalánskeho celku namierené už v lete. Depay tento rok odohral hlavne vplyvom zranení len tri zápasy.

Zdroj: Skysports | Foto: YouTube