Medzi brankársku špičku anglickej najvyššej futbalovej súťaže možno bez najmenších pochýb zaradiť aj slovenského reprezentanta Martina Dúbravka. 31-ročný gólman podáva v drese Newcastle United fantastické výkony a to by sa mohlo odzrkadliť aj na jeho cene.

Dúbravka oslávil svoje 31. narodeniny len v januári a teda možno povedať, že ak bude platiť všeobecné pravidlo, tak by mal byť v najbližších rokoch na svojom kariérnom vrchole. Brankárovi totiž zväčša dozrievajú práve v tomto veku. Aj preto sa jeho meno skloňuje v súvislosti s prestupom do niektorého z TOP tímov Premier League.

Themag.co.uk na svojom webe píše, že napriek tomu, že rodák zo Žiliny podpísal so svojím súčasným zamestnávateľom až 6-ročný kontrakt nie je vylúčený ani jeho prestup. Údajne by zaňho mohol niektorý z veľkoklubov ponúknuť sumu 20 ba dokonca až 30 miliónov libier, čím by určite donútil vedenie “Strák” a vlastníka Newcastlu Mike Ashleya zamyslieť sa nad prípadným predajom. V poslednej dobe bol Dúbravka spájaný najmä s možným presunom do Chelsea FC, kde nevládne spokojnosť s brankárskym duom Kepa Arrizabalaga – Willy Caballero.

Zdroj: Themag.co.uk | Foto: Twitter