Výsledky prestížneho ocenenia Balon d’Or za rok 2018 sú nám známe. Cenu pre najlepšieho futbalistu si prevzal Luka Modrić. Neuveríte však, čo v tom čase robil brazílsky útočník Neymar.

Odovzdávanie cien sa konalo v Dubline v pondelok 3. 12. 2018 vo večerných hodinách. Ceremoniál, ktorý sledoval celý futbalový svet, však nesledoval jeden z možných adeptov na spomínané ocenenie.

26-ročný brazílsky útočník skončil v hlasovaní o Zlatú loptu až na 12. mieste. Možno aj preto ho celá udalosť vôbec netrápila a nevenoval jej väčšiu pozornosť. Namiesto sledovania, či priamej návštevy Dublinu si totiž radšej zahral videohru.

Hviezda PSG v čase odovzdávanie cien vysielala naživo na Twitchi a plne sa oddávala radovánkam na hrách Call Of Duty Black Ops 4 a Battlefield. Neymar dokonca hral so svojimi spoluhráčmi Marquinhosom a Thiagom Silvom. Medzi fanúšikov videohier patria aj iní futbalisti ako Zlatan Ibrahimović, Harry Kane a Dele Alli. Neymarov prípad je však jedinečný v tom, že to robil počas tak významného večera, na ktorý pozvánku určite dostal…

Zdroj: Sportbible.com | Foto: Twitter

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.