Pasívnosť Manchestru United na prestupovom trhu bola od začiatku leta kritizovaná. Napokon do tímu prestúpil Donny van de Beek z Ajaxu, pričom sa už stihol presadiť v ligovom zápase proti Crystal Palace, v ktorom však Man Utd nestačil na londýnsky celok a prehral 1-3.

A po tejto prehre opäť sa vynorilii kritici a poukazovali na slabé posilnenie tímu v tomto lete. Všetko by sa však malo zmeniť už čoskoro. Ľavý kraj obrany by mal posilniť vysoko hodnotený Alex Telles z Porta. Ten podľa novinára Fabrizia Romana, začína tlačiť na vedenie portugalského klubu so svojím odchodom a to by mu mohlo s prosbou vyhovieť. Samozrejme, ak Manchester pošle do Portugalska adekvátnu ponuku.

Výhodou pre Červených Diablov je fakt, že Telles má zmluvu v Porte len do budúceho leta a tak možno nebudú Portugalčania požadovať jeho aktuálnu trhovú hodnotu, ktorá je podľa Transfermarktu na úrovni 40 miliónov eur. Dôležité však je, aby Manchester poslal do Portugalska ponuku a začal s klubom vyjednávať. Hráč je k prestupu naklonený a pre anglický celok bude znamenať veľké posilnenie na post, kde operuje Luke Shaw a Brandon Williams.

alex tellesZdroj: Twitter/ Fabrizio Romano | Foto: Twitter