Bývalé vedenie Barcelony vyprodukovalo množstvo zvláštnych, no predovšetkým drahých prestupov. Do kategórie tých prestrelených určite môžeme zaradiť aj podpísanie Philippeho Coutinha z Liverpoolu za závratných 135 miliónov eur.

Coutinho pritom na Camp Nou nikdy nezažiaril naplno a v tejto sezóne laboruje so zraneniami. Okrem toho má brazílsky technik veľkú konkurenciu na svojom poste, kde si svoje pravidelné miesto v základnej zostave užíva iba 18-ročný talent Pedri. Aj preto sa v Anglicku začína písať čoraz väčšmi o odchode Coutinha z Barcelony. Ten by okrem iného mohol naplniť a aj ušetriť nejaké peniaze barcelonskej kase. Coutinho totiž poberá vysoký plat.

Záujem má javiť Ancelottiho Everton, ktorý by mal byť pripravený položiť na stôl 40 miliónov eur. Okrem toho, že táto suma do posledného centu odzrkadľuje Coutinhovu trhovú hodnotu, je o 95 miliónov eur nižšia ako keď ho Barca kupovala z Liverpoolu v januári 2018.

Ťažko však posúdiť, či je tento transfer reálny. Coutinho totiž pôsobil v Liverpoole a znepriateliť si fanúšikov bývalého klubu odchodom do tímu ich úhlavného rivala by asi rozhodne nechcel. Okrem toho má zmluvu na Camp Nou až do roku 2023, takže Barcelona nie je nútená predávať 28-ročného ofenzívneho záložníka. Ale ktovie, možno Everton opäť prekvapí futbalový svet, ako keď počas minulého leta podpísal Jamesa Rodrígueza.

coutinho

Zdroj: Sportbible.com | Foto: Twitter