Tohtoročný draft NHL sa niesol v znamení dvoch hviezd uplynulej sezóny. Na jednej strane stál 18-ročný Americký zázračný chlapec Jack Hughes, na tej druhej jeho rovesník – Fínsky rýchlik Kaapo Kakko. V bitke o jednotku draftu napokon uspel Americký mladík. Kakkovi ostala pozícia dvojky. 

Svoju kapitolu v NHL začne Hughes v tíme New Jersey Devils, ktorý si v posledných troch výberoch uchmatli jednotku draftu. Pred 2 rokmi stiahli Devils do svojej organizácie Nica Hischiera. Hughes pôsobil v minulej sezóne v “prípravke” Americkej hokejovej reprezentácie do 18 rokov, kde si v 50 zápasoch pripísal na svoje konto neuveriteľných 112 bodov za 34 gólov a 78 asistencií.

“Som nadšený, že budem “diablom”. Je to skvelá organizácia, sú tu skvelí ľudia,” chválil klub z New Jersey rodák z Orlanda, ktorý sa uplynulý ročník zúčastnil na troch svetových šampionátoch v troch rôznych vekových kategóriach s bilanciou dvoch medailí.

Jeho rovesník z Fínska sa presťahuje do neďalekého New Yorku, konkrétne ku hráčom Rangers. Uplynulú sezónu strávil Kakko vo svojej domovskej vlasti, kde si v drese TPS Turku v 50 zápasoch pripísal 26 gólov, ku ktorým pridal 17 asistencií. Rovnako ako Hughes aj Kaapo bol úspešný na medzinárodnej scéne. Najprv v decembri doviedol výber Fínska na MS do 20 rokov k titulu majstra sveta a rovnaký úspech zaznamenal aj na MS seniorov u nás na Slovensku.

“Dúfam, že už som pripravený naskočiť do kolotoča NHL hneď v ďalšej sezóne. Mám pred sebou ešte veľa práce. Potrebujem sa zlepšiť hlavne v rohoch ihriska,” povedal 18-ročný mladík z krajiny 1000 jazier, na ktorého sa už tešia diváci v Madison Square Garden.

Zdroj:Twitter, Eliteprospects.comFoto:Twitter