Svet rozdelený na dva tábory a veľkolepý zápas medzi Conorom McGregorom a Khabibom Nurmagomedovom o titul v ľahkej váhovej kategórii. Aj taký bol víkend, po ktorom sa nepíše o ničom inom, ako o spomínanom zápase. Na povrch sa o ňom dostávajú stále nové a nové informácie, napríklad aj to, čo povedal počas zápasu Ír svojmu ruskému súperovi. 

Ako už teraz vieme, zápas mal nechutnú dohru. 30-ročný ruský borec síce obhájil titul, no hrozí mu dištanc za jeho pozápasové konanie. Ihneď po tom, čo chmatom prinútil svojho rovnako starého súpera vzdať zápas, vybehol von z klietky a rozpútalo sa besnenie.

Práve preto hrozí Rusovi dištanc a možno aj strata amerických víz. Vášne neutíchali ani mimo diania, keď sa do seba dokonca pustila hŕstka fanúšikov z oboch táborov. Čo spôsobilo takúto nenávisť? Primárnym problémom bola celá predzápasová šou a prípravy.

Legenda UFC McGregor viackrát urazil otca svojho protivníka a dokonca aj jeho náboženstvo. Práve tieto slová v spojení s provokáciou od jeho sparing partnera mali vyprovokovať doposiaľ neporazeného borca k jeho pozápasovému vyčíňaniu.

Niektorí si však všimli, že írsky borec adresoval na konci tretieho kola svojmu súperovi niekoľko slov. Podľa nich mu mal povedať: “Je to iba biznis,” čím sa mal snažiť vysvetliť všetku nevraživosť a urážky, ktoré boli smerované na osobu ruského športovca, či jeho blízkych. Či tým len neprilial olej do ohňa, to je ťažko povedať, no videli ste, čo sa dialo po zápase. 

Zdroj: Givemesport.com | Foto: Twitter

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.