„Snáď len vyššia moc alebo fatálne zlyhanie môžu zobrať Liverpoolu trofej pre víťaza Premier League,“ povedala by vo februári väčšina fanúšikov. Klopp a jeho zverenci absolútne neohrozene kráčali domácou súťažou a lámali rekordy.

“Vyššia moc” však akoby nechcela, aby sa slávny celok po rovných tridsiatich rokoch konečne dočkal vytúženej trofeje, vrámci Premier League vôbec prvej. Deväť kôl pred koncom súťaže mal ohromný 25-bodový náskok na Manchester City, ktorému zrejme ani zápas k dobru na nejaký zvrat sezóny nádeje nedáva. Tretí Leicester ani ďalšie tímy už ani matematicky nemôžu Liverpool predbehnúť.

Aktuálne sa stále nevie, kedy príde reštart súťaže, ak vôbec. Susedná škótska aj waleská liga boli predčasne ukončené, podobne tak aj francúzska, holandská či belgická. Niekde sa titul udeľoval aj napriek predčasnému koncu, inde nie. Čo ak sa napokon anglická liga nedohrá?

V pravidlách súťaže nie je žiadna zmienka o tom, že The Reds majú právo na majstrovský titul, no rovnaká situácia bola aj v Škótsku či Francúzsku a tam sa Celtic resp. PSG z trofeje radovali. Ak sa predsa len súťaž v júni rozbehne, netreba o majstrovi pochybovať. Čo ak ale vedenie súťaže ohlási koniec? Dostane Liverpool trofej?

Vieme, že my to neovplyvníme a vždy sa nájdu tí, ktorí by titul udelili, a aj tí, ktorí by boli proti. Na viacerých stránkach prebehli ankety a vždy prevládajú hlasy v prospech Liverpoolu. Na našej stránke sme sa taktiež rozhodli opýtať sa vás na to, pričom možnosť vyjadriť sa využili stovky fanúšikov. A odpoveď? Tá je jasná!

Zdroj: Športovýmagazín.sk | Foto: Twitter