Zimné prestupové obdobie poriadne ani nezačalo a už prinieslo bombu, o ktorú sa postarala londýnska Chelsea. Tá podpísala mladý supertalent z Borussie Dortmund Christiana Pulisica.

20-ročný americký krídelník vyšiel „The Blues“ na 64 miliónov eur a do konca sezóny zostane pôsobiť v bundesligovom tíme. Po skončení ročníka však budú jeho kroky putovať do nového pôsobiska a v Dortmunde tak zostane prázdne miesto. Vedenie Borussie si už ale podľa belgického novinára Kristofa Terreura z denníka HLN Sport vyhliadlo za Pulisica letnú náhradu.

Má ísť o Thorgana Hazarda, ktorý momentálne hviezdi v konkurenčnej Borussii Mönchengladbach. Brat slávnejšieho Edena v tejto sezóne nastúpil v 19 súťažných zápasoch, v ktorých zaznamenal 12 gólov a 7 asistencií. Aj vďaka nemu je Mönchengladbach na výbornom treťom mieste v Bundeslige.

25-ročný belgický krídelník má so svojím zamestnávateľom zmluvu platnú do leta 2020 a jeho odhadovaná cena sa podľa portálu Transfermarkt pohybuje na úrovni 38 miliónov eur. Pri súčasnom trhu však môže byť prestupová čiastka za neho aj dvojnásobná.

Thorgan Hazard

Zdroj: Sportbible.com | Foto: Twitter