Zo Slovenska sa už odsťahovalo množstvo špičkových športovcov, medzi nimi napríklad Peter Sagan či Dominik Hrbatý. Z rovnakého dôvodu ako oni teraz odchádza i tenistka Dominika Cibulková. Nebude už reprezentovať?

Dominikina mama sa pred časom sťažovala, koľko musí štátu platiť: “Do Sociálnej poisťovne platí mesačne stovky až tisíce eur, ďalšie stovky na zdravotné poistenie. V princípe však nič z tých zaplatených peňazí nemá, ani mať nebude.” Sama Dominika sa pre magazín Forbes prednedávnom vyjadrila, že uvažuje o odchode zo Slovenska a to práve kvôli odvodom: “Najradšej by som mala trvalý pobyt na Slovensku, ale za týchto podmienok musím rozmýšľať aj nad alternatívou.” 

A tentokrát pre Športky.sk potvrdila, že sa už rozhodla a zo Slovenska sa spolu s manželom Michalom sťahuje do Dubaja v Spojených arabských emirátoch: “V Dubaji som našla miesto, ktoré mi poskytuje komplexne tréningové možnosti a predovšetkým špičkovú lekársku starostlivosť, ktorá je vzhľadom ma moju športovú kariéru i profesný vek najdôležitejšia. Zmenila som len trvalé bydlisko, no navždy ostanem Slovenkou, reprezentujúcou túto krajinu.”

Zdroj: Športky.sk | Foto: Facebook, Pixabay.com

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.