Slovenskú futbalovú reprezentáciu čakajú už o pár dní futbalové Majstrovstvá Európy, na ktorých sa predstavia v našom drese aj niektorí hráči, ktorí stále nemajú jasno o svojej budúcnosti. To sa nedá ale povedať o 23-ročnej nádeji, ktorá všetko stihla spečatiť ešte pred podujatím.

Dávid Hancko, ktorý v predošlej sezóne hosťoval v Sparte Praha, pričom bol kmeňovým hráčom Fiorentiny, oficiálne prestúpil do pražského veľkoklubu. Samotný portál Transfermarkt uvádza, že jeho cena bola naozaj až 2,5 milióna eur, čo z neho robí štvrtú najhodnotnejšiu posilu dejín klubu.

Drahší ako Hancko, ktorý na EURE bude zrejme s Hubočanom bojovať o post jednotky na ľavom okraji našej defenzívy, boli len Nicolae Stanciu (2018), Tal Ben CHaim (2017) a Václav Kadlec (2016). V budúcnosti by mal dokonca žilinský odchovanec s piatimi štartmi v Serie A byť našou jasnou jednotkou na ľavom okraji obrany a fakt, že prestupuje do Sparty, kde patril medzi dôležité články behom sezóny 2020/21 nasvedčuje, že by mohol na zrazY chodiť ako futbalista s bohatou zápasovou praxou.

Zdroj: Transfermarkt.com | Foto: Twitter