Čoskoro už 49-ročná ikona nielen českého hokeja Jaromír Jágr dokázal v stretnutí 25. kola Chance ligy v 52. minúte vyrovnať na pôde Jihlavy na konečných 3:3, jeho Kladno, ktoré po dvoch tretinách prehrávalo 3:0, napokon prehralo 4:3 po samostatných nájazdoch.

Pre Jágra to bol vôbec prvý gól v aktuálnej sezóne, Jihlavu avšak obral o líderskú pozíciu. Hrajúci majiteľ klubu z Kladna naskočil do svojho deviateho stretnutia po dlhočiznej prestávke zapríčinenej covid pauzou a následnými zdratovnými problémami ikony. Vo väčšine predošlých zápasov hral len pár minút. Teraz sa však môže pochváliť tým, že zaznamenal gól už v 34. sezóne na profesionálnej úrovni v rade. Neuveriteľná séria začala ešte v októbri 1988, keď ako 16-ročný strelil gól vo federálnej najvyššej súťaži. Na gól čakal od 27. februára 2020, keď sa pričinil o triumf Kladna nad Spartou 4:2 v 49. kole Extraligy.

Jeho tím je aktuálne v tabuľke na 5. mieste, avšak na čelo tabuľky stráca len dva body. Do konca základnej časti ostáva celkom ešte 9-11 stretnutí, následne tímy na 5.-12. mieste čaká osemfinále play-off, TOP4 je nasadená do štvrťfinále. Dostane sa Jágr dovtedy do optimálnej formy a pomôže Kladnu k návratu medzi elitu, kde priamo postúpi víťaz súťaže?