Manchester City je v tejto sezóne nezastaviteľný a klub môže po polovici sezóny stále pomýšľať až na štyri trofeje. Dosiahnuť ich ale nebude jednoduché, čo si uvedomuje aj manažér klubu Pep Guardiola. Ten sa už dávnejšie vyjadril, že nabitý zápasový program jeho hráčov pomaly zabíja. V médiách sa tak začalo špekulovať o tom, že španielsky manažér privedie počas januára do klubu nejaké nové tváre.

Prvou posilou by sa mohol stať podľa najnovších informácií Brazílčan Fred, ktorý momentálne pôsobí v ukrajinskom Šachtari Doneck. Nejedná sa však o útočníka, ktorý bol jedným z najväčších sklamaní na Majstrovstvách sveta 2014 v drese Brazílie, ale o jeho mladšieho kolegu. 24-ročný stredopoliar bol súčasťou ukrajinského majstra, keď sa im zatiaľ ako jedinému mužstvu podarilo Manchester City v tejto sezóne poraziť.

Fred

Sám hráč má podľa jeho slov o prípadný prestup obrovský záujem. “Už dlho očakávam telefonát od Pepa Guardiolu. Myslím, že pod jeho vedením sa môžem oveľa zlepšiť. Premier League je najlepšou ligou na svete a vždy som mal sen, že si tam raz zahrám.” Mladý Brazílčan by sa tak mal stať dlhodobou náhradou za svojho krajana Fernandinha. Ten síce predvádza v drese “Citizens” výborné výkony, no v máji oslávi už svoje 33. narodeniny.

Kevin De Bruyne a Fernandinho

Zdroj: Sportbible.com | Foto: Twitter

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.

DavidV
Mladý chalan, ktorý miluje šport. Aktívne sa venujem futbalu už niekoľko rokov a za ten čas som sa naučil jednu podstatnú vec. Futbal nie je hra, ale spôsob života.