Tottenham už celé roky tiahne v ofenzíve Harry Kane, ktorý je na poste hrotového útočníka neodmysliteľnou jednotkou. Áno, bol spájaný s Realom Madrid, Juventusom, Manchestrom United a aktuálne s Manchestrom City, no mnohí očakávajú, že napriek tomu bude aj naďalej pokračovať vo svojom materskom klube.

Vzhľadom k jeho dlhodobo špičkovej výkonnosti je v prípade Tottenhamu náročné dotiahnuť do tímu iného TOP útočníka. Každý totižto vie, že bude plniť rolu dvojky, toho, kto bude hrať prinajlepšom v menej atraktívnych zápasoch, poprípade, stane sa čakateľom na zranenie anglického reprezentačného kapitána.

Nový manažér Nuno Espirito Santo podľa anglických médií ukázal prstom na zaujímavé meno, ktoré avšak nikdy v Anglicku nehralo. Haris Seferović má navyše už 29 rokov. Naopak, v jeho prospech hrá forma. Na EURE strelil tri góly, dva z nich proti Francúzom, vďaka čomu Švajčiari nečakane postúpili ďalej. V predošlej sezóne strelil za Benfiku 22 ligových gólov a stal sa druhým najlepším ligovým kanonierom.

Môže byť práve tento hráč konečne tým správnym back-upom, čo sa nepodarilo naposledy podľa predstáv kompetetných Carlosovi Viníciovi? Seferovićova cena je podľa Transfermarkt mimochodom 14 miliónov eur, no aktuálne sa hovorí o možnej prestupovej čiastke vo výške cez 20 miliónov.

Zdroj: Givemesport.com | Foto: Twitter