Real Madrid a Barcelona sú odvekí súperi a ich zápasy bývajú najsledovanejšími futbalovými udalosťami roka. Títo giganti však nebojujú len na ihrisku, ale i mimo neho.

Často súperia aj v oblasti marketingu či na prestupovom trhu. Jedným z najväčších prestupových súbojov medzi nimi došlo v roku 2013, keď oba veľkokluby zviedli boj o Neymara. Ako už vieme, brazílsky krídelník sa rozhodol pre Barcelonu. Čoskoro by však mohlo dôjsť k ďalšiemu El Clásicu obrovských rozmerov.

Neapolský denník Il Mattino totiž uvádza, že do boja o Kalidoua Koulibalyho vstúpil aj Real Madrid. Senegalský stopér patrí momentálne k najlepším na svojom poste nielen v Taliansku, ale i na celom svete. Niet sa preto čo čudovať, že sa ho snažil získať Manchester United či Barcelona.

Katalánci mali dokonca podľa spomínaného periodika predložiť Neapolu 120-miliónovú ponuku, ktorú ale „Partenopei“ zmietli zo stola. Hoci má 27-ročný Kalidou Koulibaly s Neapolom zmluvu platnú do roku 2023, vo februári sa čaká jej finančné vylepšenie. Či ho to však udrží v klube a nepodľahne lákaniu španielskych gigantov, je viac než otázne.

Kalidou Koulibaly

Zdroj: Calciomercato.com | Foto: Twitter