Arsenal sa v letnom prestupovom období rozlúčil s jedným z najdlhšie slúžiacich hráčov v drese tohto klubu. Po deviatich rokoch opustil Emirates Stadium Kieran Gibbs, ktorého ďalšie futbalové kroky smerovali do West Bromwich Albion. Podobný osud možno čaká aj jeho krajana Thea Walcotta, ktorý je v Arsenale ešte o dva roky dlhšie. 

Walcott nastúpil v tejto sezóne len v desiatich zápasoch, no väčšinou to bolo z lavičky náhradníkov. Ak už aj dostal príležitosť od začiatku stretnutia, tak to bol väčšinou zápas, kde Wenger nasadzoval “Béčko”. Svojmu zverencovi tak dal jasne najavo, že s ním už nepočíta a všetko to môže vyústiť už o pár týždňov, keď sa otvorí zimné prestupové obdobie.

Sledujte Športový Magazín aj na Instagrame – TU

Podľa anglických médií by mal byť 28-ročný krídelník jedným z prvých hráčov, ktorí sa budú v januári porúčať z klubu. Záujemcov o svoje služby má ale stále dosť a za správnu cenu by sa mohol prestup čoskoro zrealizovať. Medzi najvážnejších kandidátov patrí Everton, West Ham a Southampton. Posledný menovaný klub je zároveň klubom, ktorý vychoval tohto talentovaného Angličana. Ten však svoj potenciál zatiaľ poriadne nenaplnil.

Zdroj: 90min.com | Foto: Twitter

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.

DavidV
Mladý chalan, ktorý miluje šport. Aktívne sa venujem futbalu už niekoľko rokov a za ten čas som sa naučil jednu podstatnú vec. Futbal nie je hra, ale spôsob života.