Na blížiacom sa Australian Open 2022 v Melbourne sa budú môcť predstaviť len plne zaočkovaní hráči. Ani hráčom tenisovej špičky nebude udelená výnimka, ako spomenul Alex Hawke (austrálsky minister pre migráciu). Toto pravidlo neplatí len pre samotných hráčov, ale pre každého návštevníka tejto krajiny.

Podobné opatrenia v prípade zhoršujúcej sa pandemickej situácie môžeme očakávať aj na ďalších grandslamoch a tak by mohol byť ohrozený Djokovičov vytúžený 21. grandslamový titul, ktorým by dokázal predbehnúť svojich hlavných rivalov Rogera Federera a Rafaela Nadala. Djokovič sa doposiaľ odmietol očkovať a nasledujúce týždne a mesiace ukážu ako sa svetová jednotka k situácii postaví. Napriek tomu mnoho významných tenistov, medzi ktorých patrí napríklad Federer, Murray, Nadal, Azarenka, či Barty sú podporovatelia vakcinácie. Takto je spochybnená účasť svetovej jednotky na tomto grandslame.

Čo by ste na to povedali vy ? Budú Vám chýbať elitní hráči, ktorí nebudú môcť na turnaji nastúpiť ? Zníži to atraktivitu turnaja, či skôr prinesie zaujímavé prekvapenia ? To uvidíme 17. januára, kedy Australian open začína prvým hracím dňom. Meniť sa dovtedy predsa len môžu aj obmedzenia spojené s pandémiou.

Organizátori sa vyjadrili takto:

Nie je pre nikoho novinkou, že pandémia, uzavreté hranice a rôzna miera očkovania nám vytvorili obrovskú výzvu a viedli k zmenám špeciálne v lete. Preto sme čakali čo najdlhšie, aby sme zabezpečili optimálne podmienky pre hráčov a fanúšikom zabezpečili čím väčší počet miest.“

Zdroj: Abc.net.au/ | Foto: Instagram/australianopenFacebook/Australian Open