Jedným z najväčších šlágrov osemfinálových zápasov Ligy majstrov bol nepochybne duel Atlética Madrid s turínskym Juventusom. Dve mužstvá, ktoré sa radia medzi najväčších favoritov, si to rozdali v prvom stretnutí v Madride.

Obidva kluby sa za posledných 5 rokov dostali do finále Champions League zhodne po 2-krát, avšak ani jednu finálovú účasť nepretavili do zisku titulu. O to viac túžia po triumfe v tejto sezóne a po prvom meraní síl je k postupu bližšie Atlético. „Los Colchoneros“ zdolali na domácej pôde „Starú dámu“ 2:0 vďaka presným zásahom Giméneza a Godína.

Skvelá atmosféra na štadióne Wanda Metropolitano panovala už od úvodu, no vygradovala ešte viac po tom, ako v neprospech domácich zasiahol VAR hneď v dvoch prípadoch. Najprv totiž bola odvolaná nariadená penalta proti Juventusu a následne aj gól Álvara Moratu. Niet sa preto čo čudovať, že po vytúženom góle Giméneza na 1:0 dal kouč Diego Simeone voľný priebeh svojim emóciám.

Jeho gólová oslava bola vskutku originálna a dočkala sa už aj niekoľkých paródií. Uvidíme, či nebude 48-ročný Argentínčan za svoje obscénne gesto nejako potrestaný.

Gólová oslava Diega Simeoneho

Simeoneho oslava (VIDEO)

Paródia na Simeoneho oslavu

Zdroj|Foto: Twitter