Futbaloví fanúšikovia a zvlášť priaznivci Realu Madrid si budú musieť zvyknúť na čudnú vec. Sergio Ramos si v novej sezóne neoblečie jemu príznačný biely dres, ale zaodeje sa do modrého trika Paríža St. Germain. Prinášame vám detaily jeho zmluvy s francúzskym klubom.

Sergio Ramos podpísal s Parížom zmluvu do roku 2023. Pre 35-ročného obrancu je to tretia zastávka v jeho kariére a práve tá by mohla byť jeho posledná. V deň ukončenia platnosti tejto zmluvy bude mať Španiel 37 rokov.

Čo sa týka jeho platového ohodnotenia, Ramos si príde počas dvoch sezón na mimoriadne slušnú sumu. Podľa španielskeho Sportu zarobí za jednu sezónu 10,5 milióna eur, dohromady to teda bude 21 miliónov eur za obe sezóny.

A čo Ramosove číslo dresu? Nič sa nemení, Španiel bude na chrbte nosiť jemu príznačnú štvorku. Thilo Kehrer, ktorý v Paríži nosil práve toto číslo, bude od novej sezóne obliekať dres s “dvadsaťštvorkou”. “Číslo 4 nosím z poverčivosti, pretože ju mám od začiatku svojej kariéry a sprevádza ma počas celého života. Priniesla mi veľa šťastia a množstvo víťazstiev. Je pre mňa cťou nosiť toto číslo v takom veľkoklube, akým je Paríž St. Germain,” povedal Ramos pre PSGTV.

ramos

Zdroj: Goal.com, News.in-24.com | Foto: Twitter