V piatok 20.3. sa hrala predohrávka 23. kola najvyššej slovenskej futbalovej súťaže. FK Senica privítal na svojom trávniku Spartak Myjava. Na toto Záhorácko-kopaničiarske derby sa tešili ako samotní hráči, tak aj fanúšikovia.

Už od úvodného hvizdu mali loptu na kopačkách Záhoráci a zdalo sa, že Myjavčania prišli brániť a chcú hroziť z brejkových situácií. Prvú vážnejšiu situáciu diváci videli v 16. minúte, ale priamy kop Dolného nenašiel cestu do siete. Seničania neustále hrozili a Hruška mal plné ruky práce. V 22. minúte to pred ním už horelo, ale so šťastím si poradil so strelou i dorážkou domáceho celku. Najväčšia príležitosť prvého polčasu bola taktiež na strane Záhorákov, ale Kalabiška po skvelej akcii nedokázal prekonať Hrušku, keďže sa dostal k nemu až príliš blízko. Po prvom polčase tak odchádzali tímy do šatní za stavu 0:0.

Do druhého polčasu akoby nastúpili iné celky. Myjavčania už neboli v pozícii brániaceho celku. Hneď od úvodu sa snažili o častejšie ohrozenie brány ako tomu bolo v prvej polovici duelu. V 59. minúte bola aktivita hostí odmenená gólom. Strelcom gólu bol Kuzma, ktorý nedal Šullovi najmenšiu šancu. Domáci sa po inkasovanom góle prebrali a snažili sa o vyrovnanie. Myjava síce mala šancu na druhý gól, ale Kuzma minul bránu. V 76. minúte sa na senickom štadióne opäť kričalo „gól“, ale teraz sa z presného zásahu radovali domáci hráči. Strelcom gólu bol Jakub Kosorín, ktorý mal skutočne vydarený týždeň. V utorok rozhodol o postupe Záhorákov do semifinále a v piatok vyrovnával na 1:1. Oba tímy sa v závere snažili o vsietenie víťazného gólu, ale ani jednému sa to nepodarilo.

Jakub Kosorín, ktorý vyrovnal na 1:1
Jakub Kosorín, ktorý vyrovnal na 1:1

Derby tak skončilo spravodlivou remízou. Zápas sledovalo priamo na senickom štadióne 2749 divákov, ktorí vytvorili fantastickú atmosféru.

FK SENICA: Šulla – Pavlík, Kóňa, Pillár, Kalabiška, Hušek, Opiela, J.Kosorín, Hlohovský, Dolný (75.Pittner), Majtán

SPARTAK MYJAVA: Hruška – Častulín, Jánošík, Černáček, Ciprys, Marček, Bílovský, Daniel (89.Kolár), Duga (79.Jastráb), Pekár, Kuzma (79.Peňaška)

Foto: Marián Bazala