28-ročný Memphis Depay je so 42 gólmi suverénne najlepším strelcom spomedzi holandských nominovaných hráčov do Kataru. Po tom, ako na jeseň v Barcelone prakticky nehral, to však nie je pre práve ideálna konštalácia.

Každopádne, 2-ročný kontrakt v Barcelone mu vyprší po zesóne a už v januári si ho bude môcť ktorýkoľvek klub „predobjednať“ na voľný prestup v lete. S veľkou pravdepodobnosťou ale odíde z klubu už behom januárového prestupového obdobia.

Avšak kam? Favoritov na jeho zisk je aktuálne hneď niekoľko. Podľa španielskych médií sa o jeho služby intenzívne zaujíma FC Sevilla, ktorá okrem účinkovania v Európskej lige bude po šampionáte naprávať aj katastrofálny úvod sezóny. Aktuálne je totižto až na zostupovom 18. mieste.

Stále pretrváva záujem Juventusu, špekuluje sa aj o možnosti návratu do Lyonu, kde zažil skvelé sezóny. A čo Premier League? možnosťou pre Depaya má byť Newcastle a dokonca vraj aj Manchester United, ktorý zvažuje alternatívy. Problémom môže byť ale plat holandského kanoniera. Zotrvanie v Barcelone sa vraj ale rovná doslova zázraku.

Zdroj: Football-espana | Foto: Instagram